W nowym roku szkolnym rozpoczynamy w Szkole Podstawowej realizację Programu Laboratoria Przyszłości.

Program ten oferuje uczniom możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli rozwijać zainteresowania nie tylko na zajęciach kreatywnych, czy funkcjonowaniu osobistym, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności praktycznych.

W ramach wykorzystania 60% środków przyznanych na Program Laboratoria Przyszłości zakupiliśmy dla uczniów: nowoczesny aparat fotograficzny, kamerę cyfrową, sprzęt do realizacji nagrań (mikrofon kierunkowy, gimbal ręczny, mikroport z akcesoriami, specjalistyczne oświetlenie). Doposażyliśmy także pracownię rozwijania kreatywności. Posiada ona teraz dwa duże stoły z regulacją wysokości, co pozwala prowadzić w niej zajęcia dla dzieci z grup młodszych jak i z młodzieżą najstarszych klas szkoły podstawowej. Dodatkowo zakupione zostały: krosna tkackie, pistolety do klejenia na gorąco, stacja lutownicza, wypalarki do drewna, okulary ochronne, lamionatory oraz maszyna do szycia.

Logo Laboratoria Przyszłości